A hagyományőrző csapatok táborai, korabeli lovas és gyalogos harci- és viselet-bemutatóján túl, középkori mesterségek is bemutatkoznak, melyeket a kíváncsiabbak ki is próbálhatnak. Ezen kívül koncertek, solymászbemutatók, gólyalábasok, mesélők és regélők, íjászok, ünnepi felvonulás, rendhagyó tárlatvezetések, ügyességi és virtus próbák kalauzolnak vissza bennünket az államalapítás idejére.

A kétnapos programot vásári forgatag is színesíti. Első királyunk megidézésében, a pogányok feletti győzelem megünneplésében és a koronázásig vezető út bemutatásában a középkori hagyományőrző csapatok mellett a Babits Mihály Kamaraszínház társulatának tagjai lesznek segítségünkre. 

A programokat idén egy rendkívüli esemény kíséri, augusztus 19-én kerül megrendezésre az I. Magyar Történelmi Képregénytalálkozó, a Királyok és Keresztek közreműködésével.

A Vármúzeum Nagytermében képregénykiállítás, és történelmi képregények börzéje, valamint olvasósarok, beszélgetések szerzőkkel és rajzolókkal, dedikálások és sok más érdekesség várja az érdeklődőket. A részletes program!

Augusztus 18. – Szombat
9:00 Kapunyitás
9:30 Mesejáték Dudás Zsuzsival
10.00 Rege Íjászok SE bemutatója

10:30 Rendhagyó tárlatvezetés (kedvezményes belépőjeggyel látogatható)
11:00 Szent István kori fegyver- és viseletbemutató, valamint virtuspróbák
11:30 Nemes Levente koncertje
12:00 Tárlatvezetés Tolnai Gergely régésszel (kedvezményes belépőjeggyel látogatható)
13:30 Aranyalma páros zenés műsora
15:00 Szent István ünnepi felvonulása a Széchenyi térről
15:45 Diadal Koppány seregei felett (Előadja a Babits Mihály Kamaraszínház)
Főbb szerepekben: Szakács Tibor, Kéner Gabriella, Viczián Ottó (Jászai Mari – díjas színművész) Maronka
Csilla, Báhner Péter, Ótott Ferenc
Közreműködik: Szegedi Liget Színtársulat
Zene: Ágoston Máté
Látvány: Pipei Borbála
Rendező: Kaj Ádám
16:15 Gólyalábasok zenés műsora
16:45 Hagyományőrző csapatok lovas és gyalogos harci bemutatói
17:30 Solymászbemutató
18:00 Harcosok Táncosa műsora

Augusztus 19. - Vasárnap
9:00 Kapunyitás
9:30 Mesejáték Dudás Zsuzsival
10:00 I. Magyar történelmi Képregénytalálkozó megnyitója
10:30 Történelmi képregény készítésének folyamata
Beszélgetőpartnerek: Fazekas Attila, Farkas Lajos, Németh Levente (Moderátor: Bánhidy Vajk)
11:00 Rendhagyó tárlatvezetés (kedvezményes belépőjeggyel látogatható)
12:00 Rajzolás és dedikálás Németh Leventével és Mészáros Jánossal (Királyok és Keresztek)
13:00 Solymászbemutató
13:30 Tárlatvezetés Tolnai Gergely régésszel (kedvezményes belépőjeggyel látogatható)
14:00 Rege Íjászok SE bemutatója
14:30 Dedikálás Bán Mórral (Hunyadi) és Tebeli Szabolccsal (Szent Márton történetek)
15:00 Írók a történelmi regényekről és képregényekről
Beszélgetőpartnerek: Bán Mór, Kiss Ferenc, Somogyi György, Mészáros János (Moderátor: Bánhidy Vajk)
16:00 Hagyományőrző csapatok lovas és gyalogos harci bemutatói

16:30 „Szent István régen, és ma…” - Keresztes Nagy Árpád kobzos énekmondó előadása
18:00 Szent István koronázása (Előadja a Babits Mihály Kamaraszínház)
Főbb szerepekben: Szakács Tibor, Kéner Gabriella, Viczián Ottó (Jászai Mari – díjas színművész) Maronka
Csilla, Báhner Péter, Ótott Ferenc
Közreműködik: Szegedi Liget Színtársulat
Zene: Ágoston Máté
Látvány: Pipei Borbála
Rendező: Kaj Ádám

19:00 Bordósárkány - Zárókoncert

A programváltozás jogát fenntartjuk!
A rendezvény Esztergom Város Önkormányzatának támogatásával valósul meg.